Jak stworzyć i używać ZNACZNIKA NAZWY na Instagramie.

Znacznik nazwy na Instagramie

Instagram podesłał Ci powiadomienie o nowej funkcji, która nazywa się Znacznik Nazwy ?

Nowa funkcja została przez Ciebie, kliknięta i po dwóch minutach zamknięta 🤪
To witaj w klubie :) Wszystkie nowe funkcje pojawiające się na Instagramie, bardzo mnie cieszą, ale przyznam, że samo ich odkrywanie zaczyna być ekscytujące, dopiero gdy nadejdzie Aha moment. Tak nazywam moment olśnienia, kiedy dociera do mnie, jak używanie tej funkcji ułatwi Ci życie. Znacznik Nazwy ma wielką moc ! Dlatego z wielką przyjemnością zapraszam Cię do fajnej zabawy przy tworzeniu swojego znacznika i kreatywnego używania tej funkcji. W artykule będę używała oryginalnej nazwy Znacznika Nazwy, czyli NameTag.
Jestem pewna, że w trakcie czytania przyjdą Ci do głowy bardzo ciekawe pomysły, na które czekam w komentarzu.

Taka sytuacja … Rozmawiasz z nowo poznaną osobą na temat swojego biznesu, chcecie pozostać w kontakcie i najlepiej byłoby spiknąć się na Instagramie. Wszyscy wiemy, że na Instagramie najlepiej 😉. Proponujesz więc, aby rozmówca znalazł Cię na Instagramie i tu zaczynają się schody;


Ty; na Instagramie nazywam się @huba_buba_luba_555
On; Przepraszam, czy możesz powtórzyć
Ty;  @huba_buba_luba_555
On; No nie wiem, nie mogę znaleźć, tam był podkreślnik czy myślnik ?
Ty; To daj mi telefon, ja Ci znajdę. 
On. A dobra to mi potem podeślesz 🤨 Hej


Brzmi znajomo 😝 To oczywiście tylko jedna z możliwych sytuacji, w której Znacznik Nazwy (NameTag) będzie bardzo pomocny.
NameTag jest stworzony do szybkiego odnajdywania się na Instagramie ludzi, którzy spotkali się w realu. Dosłownie polega to na zbliżeniu dwóch telefonów i błyskawicznym zeskanowaniu obrazka (NameTag`a), bez konieczności szukania siebie na Insta. 
Idea jego działania jest bardzo podobna do kodu QR. Czy pamiętasz te czarnobiałe kombinacje kwadraciaków, które były nawet drukowane pod reklamami w kolorowych magazynach, żeby czytelnikowi na maksa skrócić drogę dotarcia do zakupowej strony www?

Oj, już :) czuję, że zaczynają przychodzić Ci do głowy pierwsze pomysły. Żeby zrobiło Ci się jeszcze cieplej, to przypominam, że NameTag i NameTag skaner jest integralną częścią każdego instagramowego konta i nie wymagają, żadnej dodatkowej instalacji. Mówiąc krótko, każdy ma je wbudowane w Instagram. Już pokazuję gdzie szukać.

Zanim jednak zaczniesz rozwijać skrzydła, powiem, od czego należy zacząć.

Po pierwsze, stwórz swój własny NameTag. Znajdziesz tam kilka fajnych opcji, które pozwolą Ci zaaranżować jego wygląd tak, aby odzwierciedlał charakter Twojego konta, tematykę lub branżę. Masz do dyspozycji wszystkie emotikony, możliwość zrobienia selfie ze śmiesznymi nakładkami na twarz lub wybór jednolitego tła, które zostało przygotowane przez Instagram. Pamiętaj, że swój własny NameTag zawsze możesz edytować i zmieniać jego wygląd bez ograniczeń.
Dla przykładu stworzyłam kilka NameTagów, których wygląd wyraźnie wspiera tematykę konta.

Pamiętaj, że zeskanowanie czyjegoś NameTagu nie zobowiązuje Cię do natychmiastowego followowania danego konta, lecz pozwala Ci najpierw obejrzeć dane konta, a potem podjąć decyzję o follow.

Jestem pewna, że ten krótki artykuł już rozbudził Twoją biznesową wyobraźnię.
Funkcja NameTagu jest wdrażana od 4 Października 2018 i jest dostępna na iOS oraz Android.
Byłoby super, gdyby w komentarzu pojawił się opis Twojego Aha Momenu, Twoje pomysły branż i zastosowania tej funkcji. Jeśli masz jakieś pytania, to również pisz śmiało w komentarzu, na pewno pomogę.

A teraz zapraszam do zabawy. Weź do ręki swój telefon z otworzoną aplikacją Instagrama i zeskanuj swoim telefonem mój NameTag, który widzisz poniżej. Ha Ha :) fajne co ? Nawet z ekranu komputera działa :)

Znacznik nazwy na Instagramie

Pozdrawia
Marta Kaczmarski